Wednesday June 26th 2019

Jaką wybrać pastę do polerowania lakieru samochodowego?

Każdy właściciel samochodu marzy o tym, aby przez długie lata wyglądał on jak nowy. Aby lakier był pozbawiony jakichkolwiek zarysowań warto zainwestować w dobrej jakości pastę polerską.

Pasty polerskie do lakieru – bogata oferta na rynku

Rynek motoryzacyjny jest po brzegi zapełniony dobrej jakości kosmetykami samochodowymi. Ogromną skutecznością odznaczają się pasty polerskie do lakieru zawierające w składzie delikatne mleczko, pigmenty koloryzujące czy wosk do pielęgnacji lakieru.

Wyróżnia się:

– Pasty cuttingowe
– pasty polishingowe
– pasty finishingowe

Jaką użyć pastę do lakieru?

Pasty cuttingowe należą do past mocno ściernych i służą one do usuwania bardzo głębokich rys. Dzięki temu kosmetykowi można skutecznie pozbyć się głębokich rys, swirli, zmatowień oraz hologramów.

Pasty polishingowe – czyli średnio ścierne doskonale nadają się do polerowania samochodów z niemetalizowanym lakierem akrylowym, który jest nieco bardziej delikatny.

Z kolei pasta finishingowa posiada właściwości nabłyszczające i należy do past wykończeniowych. Niezależnie od tego jaką pastą zaczniemy polerować auto, to zawsze w końcowej fazie polerowania warto użyć tego rodzaju pasty. Jeżeli zrezygnujemy z wykonania tego zabiegu, wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że na aucie zostaną nieestetyczne, mocno widoczne w słońcu hologramy.

Dzięki regularnemu zastosowaniu odpowiedniej pasty polerskiej każdy właściciel samochodu może przez długi czas cieszyć się z posiadania pięknego lakieru pozbawionego wszelkich rys i innych niedoskonałości.

More from category

Czyszczenie opon na co dzień

Utrzymywanie czystości auta to obowiązek każdego kierowcy. Poza oczywistymi względami estetycznymi zachowanie [Read More]

Dobry środek do czyszczenia skóry – jak go wybrać?

Dobry środek do czyszczenia skóry to produkt niezbędny dla każdego motocyklisty, posiadającego strój z tego [Read More]

Do czego służy gąbka polerska?

Ostatnimi czasy powstało wiele maszyn i urządzeń technicznych, które znacznie pomagają przy codziennej [Read More]

Szczegółowe dbanie o samochód

Zdecydowana większość posiadaczy samochodów traktuje jego mycie jako przykry obowiązek. Z tego powodu w [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives